Un avion s-a prăbuşit în Prahova. Pilotul a murit

Un avion s-a prăbuşit în Prahova. Pilotul a murit

Ultima actualizare:

    Captură Realitatea tv
Captură Realitatea tv

Un avion de mici dimensiuni s-a prăbuşit, în aceată dimineaţă, în Băneşti, Prahova, informează Realitatea tv.

Avionul s-a lovit de firele de înaltă tensiune. Aparatul de zbor a explodat la contactul cu solul. În avion se afla doar pilotul, care în urma prăbuşirii aparatului de zbor şi-a pierdut viaţa.

Avionul este ars în proporţie de aproape 90%. Pompierii încă acţionează pentru stingerea focului. La faţa locului se află şi o echipă de descarcerare de la ISU Prahova.

"Avea un singur membru de echipaj. În urma impactului, pilotul a decedat. La faţa locului sunt două ambulanţe. Incidentul a fost anunţat la numărul unic de urgenţă 112", a declarat, la Realitatea TV, Daniel Nicolae, directorul Ambulanţei Prahova.

Avionul de mici dimensiuni participa la prima ediţie a show-ului aviatic Băneşti Fly-In, eveniment care a început sâmbătă pe aerodromul din localitate şi la care participă zeci de aeronave, respectiv avioane, planoare, motodeltaplane.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Diana Șoșoacă FOTO Mediafax / Andreea Alexandru
busteni gif gif
floarea soarleui adobestock jpg
ploaie freepik jpg
blocuri bucuresti 1024x580 jpg
Tutankhamon png
Viorel Pașca FOTO Inquam Photos / George Calin
masina locuinta pixabay jpg
image
image