Un copil de 12 ani a fost înjunghiat de un coleg, pe o stradă din Babadag

Un copil de 12 ani a fost înjunghiat de un coleg, pe o stradă din Babadag

Ultima actualizare:

    Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Un băiat de 12 ani a fost înjunghiat de un coleg de 13 ani, pe o stradă din Babadag. Incidentul a avut loc miercuri, 17 martie.

„Poliţiştii tulceni au fost sesizaţi cu privire la faptul că, la intersecţia străzilor Cabanei cu Plevnei din Oraşul Babadag, are loc o altercaţie între doi minori de 12 şi 13 ani, colegi la aceeaşi şcoală”, transmite IPJ Tulcea.Din primele verificări, a reieşit faptul că, în urma unui conflict spontan, un copil de 13 ani din Babadag, l-ar fi înţepat cu un obiect ascuţit pe colegul său de 12 ani, în zona abdomenului şi a femurului stâng, notează adevarul.ro.

Victima a fost transportată la Spitalul Judeţean Tulcea pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

În cauză, poliţiştii au întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ,,Loviri sau alte violenţe". În continuare se efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor cauzelor şi împrejurărilor producerii incidentului.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
furtuna constanta Facebook Prognoze și Alerte RO 4 jpg
image png
image png
6424a152 9d82 450c 98de 7860785534ed jpg
image png
Examen de titularizare  Foto magnific (3) jpg
image png
Care sunt cele 7 țări din Uniunea Europeană care nu folosesc moneda euro, foto Shutterstock jpg
image
image