Un mort într-un grav incendiu în Gara Timișoara

Ultima actualizare:

    Potrivit pomperilor incendiul din Gara Timisoara a fost declanșat de oamenii străzii
Potrivit pomperilor incendiul din Gara Timisoara a fost declanșat de oamenii străzii

Un om a murit și mai multe vagoane de tren au ars noaptea trecută în Gara din Timișoara. Pentru că acestea erau dezafectate și erau trase pe linii secundare, pompierii consideră că vinovați sunt oamenii străzii care se adăposteau în zonă relatează corespondentul digi24.ro. Pompierii au reuțit după mai multe ore de luptă cu flăcările să lichideze incendiul

Incendiul s-a declanșat întâi la un vagon, apoi s-a extins repede la alte trei, care au fost distruse aproape în totalitate. Un bărbat, care nu a fost inca identificat, a fost găsit carbonizat.

Cel mai probabil, flăcările au fost provocate de oamenii străzii, care obişnuiesc să se adăpostească în aceste vagoane, însă cauza exactă va fi stabilită în urma anchetei ce va fi efectuată de reprezentanţii ISU Banat. Pompierii au intervenit cu trei autospeciale pentru a stinge focul



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
avion franta reuters1 jpeg
Daci infatisati pe columna lui Traian foto wikimedia commons jpg
Candidatura Dianei Sosoaca la alegerile prezidentiale a fost respinsa, foto arhiva  jpg
ursi  jpg
image
image