Un tânăr de 17 ani a ucis un om fără motiv

Ultima actualizare:

    România TV
România TV

Caz şocant în Galaţi. Un tânăr de 17 ani, care fusese lăsat liber după o tentativă de omor, a ucis un om pe stradă, fără motiv, potrivit România TV.

Gestul cumplit al minorului a îngrozit întreaga comunitate din Galaţi. Oamenii povestesc că tânărul de 17 ani şi victima sa nici măcar nu se certaseră vreodată. Băiatul s-a întâlnit cu bărbatul de 33 de ani în faţa unui bar şi, pur şi simplu, l-a atacat cu un cuţit, fără ca măcar să existe un motiv al crimei.

Rudele victimei sunt revoltate. În 2014, minorul a fost cercetat în libertate, după ce a mai încercat să ucidă un om. "Sub această măsură a controlului judiciar a comis o infracţiune şi mai gravă. Nu există niciun motiv. Inculpatul s-a apropiat de victimă. Aceasta era împreună cu doi prieteni în faţa unui bar. N-a fost nicio ceartă, niciun schimb de replici", a declarat procurorul.

Adolescentul este extrem de agresiv şi obişnuia să se certe cu sătenii. "Tot satul ştia de frica lui. Este foarte violent, groaznic. În faţa poliţiei s-a întâmplat incidentul", a declarat un localnic.

Potrivit anchetatorilor, în 2014, individul a atacat un consătean cu o furcă şi l-a lovit până când l-a bagat în spital.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
homer ding strawberry bushes 2241401 jpg
sanziene unsplash jpeg
6147366 france 2659002 1920 jpg
prognoza meteo (1) jpg
Litoralul Românesc Foto Adevarul jpg
cocaina gasita in ghiozdan jpg
image png
copii gasiti morti jpg
image
image