UPDATE: Piroman din gelozie. Tânărul care a incendiat două maşini şi-a recunoscut fapta

Ultima actualizare:

UPDATE. Tânărul care a dat foc unei maşini, în Pantelimon, a vrut să se răzbune pe fostul prieten al iubitei sale. El a fost audiat de poliţişti şi şi-a recunoscut fapta.

Focul a izbucnit puţin după ora 2.00, la două maşini parcate în faţa unui bloc. Un bărbat a turnat un lichid inflamabil, cel mai probabil benzină, pe un autoturism Volkswagen Golf, apoi i-a dat foc.

Incendiul s-a extins la două maşini din apropiere, un Audi A6 şi un Trabant.

Speriaţi, locatarii au alertat pompierii, însă două dintre autoturisme s-au făcut scrum.

Proprietarul Golfului susţine că şi-a găsit, ieri dimineaţă, maşina zgâriată cu cheia. Autoturismul era înmatriculată în Bulgaria și nu avea asigurare CASCO.

Poliţiştii au reţinut la scurt timp un suspect, un tânăr de 27 de ani.

Bărbatul se afla în apropierea locului în care s-a produs incendiul şi avea asupra sa o sticlă în care fusese benzină.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
image
image