Veste excelentă pentru românii care merg la mare: nu mai plătesc taxa de pod la Feteşti. În ce condiţii se aplică măsura

Ultima actualizare:

    Barierele sunt ridicate în weekend
Barierele sunt ridicate în weekend

Nu vor cozi pe autostradă! Tocmai de aceea autoritățile au luat decizia ca începând de ieri să nu mai plătim taxa de pod de la Fetești, de vineri până duminică.

Încasarea tarifelor de trecere pentru utilizarea podului peste Dunăre de la Feteşti – Cernavodă se sistează până în data de  31.08.2014, după cum urmează:

Pe sensul București – Constanța:

- în zilele de vineri, în intervalul orar 18.00 – 24.00;

- în zilele de sâmbătă, în intervalul orar 06.00 – 12.00.

Pe sensul Constanța-București:

- în zilele de duminică, în intervalul orar 16.00 – 24.00



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
canicula  marea britanie jpg
electricitate  jpg
masini vanzare automobile noi parcare foto shutterstock
40799 city 815655 jpg
concediere istock jpg
Halkidiki Grecia FOTO Shutterstock jpg
palatul postas franta jpg
evaluare nationala, foto shutterstock jpg
image
image