Viceprimarul oraşului Focșani, diagnosticat cu Covid-19 după ce a rămas fără gust și fără miros

Ultima actualizare:

    Viceprimarul orașului Focșani a fost confirmat cu noul coronavirusfoto: focsani.info
Viceprimarul orașului Focșani a fost confirmat cu noul coronavirusfoto: focsani.info

Unul dintre viceprimarii oraşului Focşani, Marius Iorga, a fost diagnosticat cu Covid-19. Iorga s-a testat din proprie inițiativă după ce rămas fără gust și fără miros.

Viceprimarul Marius Iorga s-a testat la o clinică privată după ce a rămas fără gust şi fără miros şi a prezentat o tuse uşoară, transmite News.ro. Rezultatul testului a arătat că bărbatul este infectat cu noul coronavirus.

Viceprimarul Focşaniului nu este internat în spital, ci se află în izolare la domiciliu.

Iorga susţine, totodată, că nu a mai fost la Primărie de săptămâna trecută.

Citește și:

Doi copii din Focșani, mesaj de dor pentru mama medic: "Ea este glasul de înger care ne spune povești"

Un alt caz de Covid-19 confirmat la Primăria Focșani săptămâna trecută

În Primăria Focşani, săptămâna trecută, a mai fost confirmată pozitiv o angajată. Urmare a acestei situaţii, în instituţie s-a realizat dezinfecţia şi s-au luat o serie de măsuri. Astfel, persoanele care au fost contacţi direcţi ai angajatului confirmat pozitiv cu SARS-COV-2 se află în izolare. Accesul publicului în zonele de Relaţii cu Publicul a fost restricţionat.

Toate evenimentele cultural-artistice programate pentru următoarea perioadă s-au anulat sau s-au amânat, în funcţie de evoluţia pandemiei de coronavirus la nivelul judeţului Vrancea.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
suhyeon choi tTfDMaRq FE unsplash jpg
Regele Charles  foto   profimedia 1067438262 jpg
image jpeg
sasikan ulevik 8jQC5RHWuSE unsplash jpg
Canicula - caldura - soare - meteo - vremea FOTO shutterstock
Muntii Fagaras foto Unsplash jpg
image png
garda regala britanica shutterstock 83250058 jpg
image
image