VIDEO Trei autobuze au fost incendiate în Târgoviște. Focul a fost pus intenționat

Ultima actualizare:

    Foto: ISU Dâmbovița
Foto: ISU Dâmbovița

S-a dat alarma la Târgoviște, după ce trei autobuze s-au făcut scrum, miercuri dimineața (24 iunie), într-o autogară privată din oraș. Din primele informații, focul a fost pus intenționat potrivit TârgovișteNews.

Un martor le-a spus anchetatorilor că focul a pornit de la unul dintre autobuzele parcate și s-a extins cu repeziciune. La fața locului au ajuns mai multe echipaje de pompieri care s-au luptat minute bune cu flăcările uriașe, potrivit ziarului TârgovișteNews. Din primele verificări, spun pompierii, focul a fost pus intenționat. "Pompierii au stabilit cauza probabilă a producerii incendiului folosirea intenţionată a sursei de aprindere, acţiunea intenţionată. Este vorba de trei autobuze scoase din uz de la fosta autogară Mondotrans din municipiul Târgoviște", a declarat pentru Observator purtătorul de cuvânt al ISU Dâmbovița, Eduard Țelea. Cazul a fost preluat de polițiști, care au deschis un dosar penal pentru distrugere prin incendiere. Criminaliștii au ridicat probe de la fața locului și încearcă să-I găsească pe vinovați.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
amenda istock jpg
litoral romania   foto ovidu oprea jpeg
image png
semnatura jpg
Design fără titlu (7) png
rosii freepik1 jpeg
Pacientă în spital tratată pentru cancer - perfuzie  FOTO Shutterstock
Muste insecticide larvicide capcane scaled jpg
image
image