Vrei cununie la Poarta Sărutului? Costă 400 de lei

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

    Foto: MILENA DRAGOMIR
Foto: MILENA DRAGOMIR

Îndrăgostiții care doresc să se căsătorească de Sfântul Valentin sau Dragobete la Poarta Sărutului sunt așteptați, de ieri, la înscrieri, la Primăra Târgu-Jiu.

Pentru data de 14 februarie, intervalul de depunere a cererilor este 2-5 februarie, iar cei care vor să-și unească destinele pe data de 24 februarie, se pot înscrie între 11 și 13 februarie. „La solicitarea cuplurilor, se vor face căsătorii și la Poarta Sărutului, iar taxa va fi aceeași de mulți ani – 400 lei.

Căsătoriile se vor oficia atât la Biroul de Stare Civilă din incinta Primăriei Târgu-Jiu, cât și la Poarta Sărutului din Parcul Central. Pentru cei care aleg să se cunune în ziua Sfântului Valentin, dar la primărie, taxa e de 100 lei până la ora 14.00, iar după această oră este de 200 lei, cărora li se adaugă și taxa foto-video de 60 lei”, a spus Laurențiu Dan, șeful Serviciului de Evidență a Populației Târgu-Jiu. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
serbarea abecedarului captura video jpg
telefon mobil smartphone istock jpg
Scari rulante FOTO Shutterstock
Case modulare  Foto Freepik (2) jpg
cafea istock jpg
Cabana Omu, Stația Meteo FOTO Mugur Gavrilă / Facebook
inghetata cu palinca tiktok jpg
victor paul dobre observator webp
image
image