Zăpadă de 4 metri pe Transalpina

Ultima actualizare:

Cine zice că a venit primăvara? Pe Transalpina, imaginile sunt demne de luna decembrie! Angajaţii Secţiei Drumurilor Naţionale (SDN) Târgu Jiu au ajuns, joi, în cel mai înalt punct de pe Transalpina, pasul Urdele, la o înălţime de 2.145 de metri, unde stratul de zăpadă depăşeşte patru metri înălţime.

Utilajele de deszăpezire înaintează cu dificultate din cauza zăpezii, dar şi a gheţii de pe drum. „Zăpada este destul de mare, undeva la patru metri. După zona Urdele, zăpada este de aproximativ doi metri. Se lucrează în continuare. O să ducem şi freze în zonă pentru a îndepărta zăpada de pe carosabil. Lucrările de deszăpezire vor continua. Nu putem să estimăm în cât timp va fi redeschisă circulaţia pe tot tronsonul“, a explicat pentru adevarul.ro Cristi Tudor, reprezentant al SDN Târgu Jiu. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
papagal societatea ornitologica romana jpeg
ochi istock jpg
Cumparaturi in magazine  Foto Freepik com jpg
postura getty1 jpeg
atentatul din 11 septembrie jpg
image
image