Zeci de semafoare s-au defectat în centrul Capitalei

Ultima actualizare:

 În toate marile intersecţii din zona delimitată de Bd. I. C. Brătianu-Bd. Lascăr Catargiu-Calea Victoriei-Piaţa Presei Libere-Şos Viilor, aparatele care asigură fluidizarea traficului au fost puse pe galben intermitent.

Cauza? O eroare de mare amploare a cărei cauză specialiştii Municipalităţii nu reuşiseră să o depisteze până la închiderea ediţiei. Potrivit specialiştilor, este vorba de cea mai mare defecţiune a sistemului de semaforizare bucureştean din ultimii 10 ani.

„Softurile care asigură funcţionarea semafoarelor au fost practic date peste cap. Defecţiunea pare a fi la un cablu din zona Pieţei Victoriei, dar din ce cauză - rămâne să aflăm”, ne-a declarat Ion Dedu, directorul Departamentului Transporturi şi Infrastructură din cadrul Primăriei Capitalei.

Cei mai afectaţi au fost poliţiştii de la “Rutieră”, care au intrat în alertă de gradul 0. „Avem în teren aproape 120 de agenţi pentru a face faţă blocării aparatelor”, a precizat subcomisarul Andrei Codău de la Brigada de Poliţie Rutieră.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
 Pasager în haine confortabile în aeroport FOTO Shutterstock
Orașul Predeal  Foto Primăria Predeal  facebook (2) jpg
sylvester 6897648 1280 jpg
vin pexels jpg
marturiile emotionante ale fetitei din romania care a primit o scrisoare de la papa leon ei sufera foarte tare raman fara parinti 1034292 jpg
Dr  Vlad Ciurea, foto Facebook jpg
Bancnote lei bani FOTO Shutterstock jpg
BeFunky collage   2025 12 27T142503 234 jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net