Niculae: „Mergem la Paris să câştigăm deşi Franţa rămâne favorita grupei”

Ultima actualizare:

Internaţionalul român este optimist, potrivit „France Soir”: "Aştept meciul cu Franţa cu mare nerăbdare. Respectăm această echipă, dar nu ne temem. Vom juca cu seriozitate şi ambiţie. Echipa Franţei dispune de mulţi jucători tineri, care vor dori să demonstreze că îşi merită locul. Sunt mulţi jucători din campionatul Franţei în lot, după dezamăgirea de la Campionatul Mondial din Africa de Sud. Nu cred că Franţa este fragilă sau slăbită. E un nou grup acum, o nouă istorie. Va fi greu, şi noi vrem să luăm cele trei puncte pentru a rămâne în cărţile calificării. Vom da totul şi dacă vom avea un joc bun, defensiv şi ofensiv, putem obţine ce ne-am propus. Deşi Franţa rămâne favorita grupei, mergem la Paris să învingem", a spus Niculae.

Meciul Franţa - România va avea loc în 9 octombrie, de la ora 22.00. El va fi transmis de ProTV.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
fereastra gett creta jpeg
salcie plangatoare istock jpg
meniu restaurant jpg
Caniculă  Foto Freepik (1) jpg
Design fără titlu (9) png
nemesia istock jpg
index webp
image
image