Noi arestări în cazul adolescentei ucise de un român în Japonia

Ultima actualizare:

După ce s-a predat sâmbătă, în jurul orei 23.00 (16.00 ora României), japonezul înregistrat în bazele de date ale autorităţilor drept homeless a recunoscut uciderea tinerei Arisa Yamada, în vârstă de 22 de ani. "Am înjunghiat-o. Voiam bani", le-ar fi spus el anchetatorilor potrivit Japan Times

Celălalt suspect, un român în vârstă de 17 ani, a fost arestat în ziua incidentului şi a recunoscut, de asemenea, că a înjunghiat-o pe Yamada. Autorităţile japoneze au precizat că numele celor doi acuzaţi nu pot fi făcute publice deoarece sunt minori.

Tânărul japonez a afirmat că a aruncat două cuţite de bucătărie, despre care se crede că sunt armele crimei, pe un teren părăsit în timp ce fugea de la locul crimei. Poliţia a confiscat şi ceea ce pare să fie poşeta victimei şi o agendă, în locuinţa unui prieten la care stătea tânărul, în Hino, în vestul Tokyo.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
b9fb68a0 0b72 4d73 83df 65e565adc767 png
human bone pixabay jpg
engelbachm iran 6918095 jpg
Ion Raţiu este prezentat drept „un constant opozant al lui Nicolae Ceauşescu “ în cei 50 de ani de exil jpeg
abstract blur supermarket department store (7) jpg
image png
full shot senior man with yoga mat jpg
fructe freepik1 jpeg
image
image