Nu mânca la volan! Te îmbolnăveşti!

Ultima actualizare:

    Foto: 123rf
Foto: 123rf

Trăim în secolul vitezei şi nu de puţine ori ajungem să mâncăm în maşină, pe fugă! Cercetătorii britanici au studiat ce bacterii şi viruşi sunt în vehicolul în care obişnuim uneori să luăm prânzul.

Pe volan şi pe schimbătorul de viteze au fost descoperite inclusiv urme de E.coli, stafilococi periculoşi şi bacterii fecale. Specialiştii de la Universitatea din Nottingham susţin că peste 28% din crizele de fiere, cazurile de hepatită şi intoxicaţiile alimentare din acest sezon sunt cauzate de microbii pe care îi băgăm în noi când mâncăm la volan.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
mcdonalds jpg
image png
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
Smochine FOTO Shutterstock jpg
vacanta la all inclusive jpg
image
image