O oaie a provocat primul accident pe Autostrada Transilvania

Ultima actualizare:

O oaie s-a desprins de turmă şi a coborât pe autostradă, unde a fost lovită de un autoturism.

Accidentul s-a petrecut într-o zonă care nu avea garduri de protecţie pe marginea carosabilului, maşina fiind avariată uşor.

Reprezentantul poliţiei l-au sancţionat pe cioban pentru că nu şi-a supravegheat turma. Un alt incident, de data aceasta finalizat cu suspendarea permisului unui şofer, s-a produs miercuri seară.

Şoferul unui autocamion care transporta bere de la Gilău la Turda a mers pe contrasens circa 28 de kilometri.

El nu a realizat că este pe contrasens decât după ce poliţiştii i-au făcut semne. Poliţiştii rutieri patrulează 24 de ore în zonă pentru a evita alte incidente.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
pomana istock jpg
image png
raten kauf credit 4516068 jpg
păr  foto   Shutterstock jpg
grecia case straini jpg
munte italia pixabay jpg
image png
wXvwEgUarJmqX1fYyM0NTjmYG39bggK7i52JGLCAb7h97vvUhrLpGnqU9JzGb9jYZ7eeuK Ufe86j0ThQRzaEVzFf6vbbkuuJW J1yWRRXM5S fPXxysr2EgN6qn7mZNh2hz3lNmoFh2 QxUxcSIC0CG3ex9VjYhByl7e t2MimJ6Hv vAZJVRA JGcnFArL jpg
image
image