Papură: "E greu să rezişti împotriva unei echipe ca Dinamo"

Ultima actualizare:

"Este destul de greu pentru noi, o echipă nou-promovată, în momentul în care începi cu un handicap de două goluri. E greu să rezişti împotriva unei echipe ca Dinamo. După cele două goluri, am reuşit să echilibrăm partida şi e păcat că nu am mai înscris încă un gol. Trebuia să lăsam pe Dinamo să-şi creeze ocazii, nu să le facem noi cadouri. Am regretul că nu s-a jucat la Slatina acest meci. Chiar dacă pierdeam cu 10-0, acesta este regretul meu", a declarat Corneliu Papură.

Echipa Dinamo Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (3-1), formaţia ALRO Slatina (liga a II-a), în optimile competiţiei. Gazdele au marcat prin Niculae '3 şi Alexe '8 şi '36, iar oaspeţii au înscris prin Bârsan '39.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
garda regala britanica shutterstock 83250058 jpg
cimitir jpg
Wiz Khalifa jfif
fermieri jpeg
image png
image png
aligator istock jpg
image
image