«Paracetamolul m-a făcut un Monstru!»

Ultima actualizare:

Pielea ei se topise de parcă ar fi intrat în contact cu un acid.

„A fost un coşmar. Ajunsesem un zombie. Tot corpul meu era o rană uriaşă", povesteşte tânăra pentru tabloidul britanic The Sun, la trei ani de la tragedie.

Doctorii i-au spus că este vorba de o reacţie alergică la paracetamol şi că pielea ei ardea la straturile epidermei, topindu-se şi căzând pur şi simplu.

„Am fost şocată când am aflat că sufăr de o sensibilitate care există doar la o persoană dintr-un milion. Pe perioada tratamentului nu aveam aveam voie să iau nici un calmant. A fost îngrozitor", povesteşte tânăra care s-a vindecat miraculos. Pielea i-a crescut de la sine ca prin farmec nelăsând nici o cicatrice.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
delta dunarii jpg
Piața Sfatului din Brașov (© Pixabay)
saracie freepik jpg
image png
dugogn adobestock jpg
prosop istock jpg
legume flori fructe istock jpg
image
image