PD-L şi-a desemnat miniştrii din Guvernul condus de Emil Boc

Ultima actualizare:

    Primul ministru desemnat, Emil Boc
Primul ministru desemnat, Emil Boc

Colegiul Director al Partidului Democrat-Liberal a aprobat, în şedinţa de vineri, cu majoritate de voturi, lista miniştrilor democrat-liberali care vor face parte din Cabinetul Emil Boc.

Potrivit vicepreşedintelui PD-L Gheorghe Flutur, aceştia sunt: Vasile Blaga (ministrul Administraţiei şi Internelor), Adriean Videanu (ministrul Economiei, Comerţului şi Mediului de Afaceri), Radu Berceanu (ministrul Transporturilor şi Infrastructurii), Orest Onofrei (ministrul Agriculturii, Pădurilor şi Dezvoltării Rurale), Cătălin Croitoru (ministrul Educaţiei, Cercetării, Inovării, Tineretului şi Sportului), Mihai Şeitan ( ministrul Muncii, Familiei şi Protecţiei Sociale), Elena Udrea (ministrul Dezvoltării Regionale şi Turismului), Gabriel Sandu (ministrul Comunicaţiilor şi Societăţii Informaţionale).

Gheorghe Flutur a precizat că au votat 66 de membri ai Colegiului Director.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
cirese piata zahana, 24 iunie 2026   foto alina mitran jpg
bani pensie jpg
Prințul George și Kate Middleton foto profimedia jpg
wizz air pixabay jpg
canicula  shutterstock jpg
pisica de nisip pixabay jpg
mana la nas_shutterstock 701419183 jpg
loto png
image
image