Pepe, chemat la DNA să depună mărturie împotriva Oanei: «Are prieteni buni, cineva i-a mai făcut o plângere»

Ultima actualizare:

La ieşirea de la DNA, Pepe a refuzat să spună de ce a fost chemat la audieri.„Am primit o citaţie şi m-am dus la DNA. Eram obligat să mă duc, dacă nu mergeam, veneau ei şi mă luau de acasă. Nu mă viza pe mine, am fost în calitate de martor, o singură dată, acum două săptămâni. A fost o problemă legată din casa Oanei. E o istorie cu casa respectivă, doamna Zăvoranu a semnat nişte acte în fals că nu mai are alt imobil atunci când l-a luat pe acesta de la stat, iar ea mai avea alte două case. Ea s-a judecat cu Primăria, în perioada 2005-2008, nu mai ţin minte. Când eram eu cu Oana, prin 2008, ea a vrut această casă şi a preluat-o cu drepturi litigioase. Eu am fost chemat la DNA ca să spun dacă Oana avea vreo legătură cu primarul de atunci, dacă i-ar fi dat şpagă, nu ştiu despre ce e vorba. Cert e că Oana are prieteni buni, cineva i-a mai făcut o plângere.  Pot să spun ce mi-a zis procurorul la final: «Dacă era Oana Zăvoranu în locul tău, praf te făcea, eşti prea sincer». Nu vreau să-i fac rău nefondat. Am spus exact ce ştiu şi cât ştiu. Mai mult nu mă interesează”, a spus Pepe, la emisiunea „Happy Hour”, de la Pro TV.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
porumb istock jpg
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
avion franta reuters1 jpeg
Daci infatisati pe columna lui Traian foto wikimedia commons jpg
Candidatura Dianei Sosoaca la alegerile prezidentiale a fost respinsa, foto arhiva  jpg
image
image