Porumboiu: "Degeaba jucăm finala Cupei, dacă ne facem de râs în campionat"

Ultima actualizare:

    Adrian Porumboiu
Adrian Porumboiu

Adrian Porumboiu, finanţatorul echipei FC Vaslui, a fost foarte supărat pe jucătorii săi pentru victoria chinuită din faţa lui Intrernaţional Curtea de Argeş (2-1), la Piteşti.

Porumboiu nu este de acord ca echipa să se facă de ruşine în campionat.  "Dacă am ajuns până în finala Cupei României, e normal să ne dorim să o şi câştigăm. Totuşi, dacă pierdem meciurile din campionat, ce rost are să mai joci finala? Nu suntem mare echipă când batem Internaţional Curtea de Argeş, suntem tari în momentul în care învingem formaţiile cu pretenţii. Degeaba mai jucăm finala dacă ne facem de râs în campionat", a spus Porumboiu la Sport.ro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
masini vanzare automobile noi parcare foto shutterstock
40799 city 815655 jpg
concediere istock jpg
Halkidiki Grecia FOTO Shutterstock jpg
palatul postas franta jpg
evaluare nationala, foto shutterstock jpg
natalia kollegova element 2716896 jpg
Alianţa Dreapta Unită Foto Inquam Photos-George Calin
image
image