Regina Marii Britanii este bolnavă? Casa Regală a făcut un anunţ îngrijorător

Ultima actualizare:

    Regina Elisabeta a II-a
Regina Elisabeta a II-a

Un comunicat emis de Casa Regală a Marii Britanii i-a pus pe jar pe englezi. Regina Elisabeta a II-a va lipsi de la summitul Commonwealth din luna noiembrie.

Se pare că decizia a fost luată pentru a reduce numărul călătoriilor în străinătate ale reginei, ajunsă la o vârstă care începe să îi pună probleme de sănătate. Motivele de îngrijorare sunt cu atât mai serioase cu cât Regina Elisabeta a II-a nu a lipsit nici măcar o dată de la summitul Commonwealth în 40 de ani.

Buckingham nu a oferit nicio explicaţie pentru această absenţă, precizând pur şi simplu, că suverana "va fi reprezentată de prinţul Charles", fiul său, la acest summit organizat în Colombo, Sri Lanka.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
meniu restaurant jpg
Caniculă  Foto Freepik (1) jpg
Design fără titlu (9) png
nemesia istock jpg
index webp
amenda istock jpg
litoral romania   foto ovidu oprea jpeg
image png
image
image