Sex «moca» pentru europarlamentari, la Copenhaga

Ultima actualizare:

Ediţia electronică a cotidianului german precizează că prostituatele din Copenhaga s-au revoltat împotriva deciziei, afirmând că nu este treaba Consiliului Municipal să intervină în afacerile lor.

Astfel, pentru a-şi exprima protestul, ele oferă servicii sexuale gratuite oricui poate arăta o carte poştală de avertizare şi o legitimaţie de participare la conferinţă.

Consiliul Municipal din Copenhaga în colaborare cu primarul Ritt Bjerregaard le-au trimis cărţi poştale celor 160 de hoteluri din oraş în care le cer oaspeţilor şi delegaţiilor summitului pe tema climei să nu susţină industria sexului şi să "nu cumpere servicii sexuale".

În scrisoarea emisă către aceste instituţii se arată că europarlamentarii nu trebuie deranjaţi de „damele de companie". "Dragi proprietari de hoteluri, am vrea să vă rugăm să nu aranjaţi contacte între oaspeţi şi prostituate", se arată în textul adresat hotelurilor.

Potrivit informaţiilor, mişcarea a fost organizată de „Grupul de Susţinere a Intereselor celor care lucrează în industria sexului" (SIO).

"Este o discriminare ruşinoasă, ceea ce se întâmplă aici. Ritt Bjerregaard abuzează de poziţia ei ca primar folosindu-şi puterea pentru a ne împiedica să ne desfăşurăm activitatea perfect legală", a declarat purtătoarea de cuvânt a SIO, Susanne Moller



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Masa de Paste, foto Shutterstock jpg
oua freepik jpg
Centrul Vechi din București FOTO shutterstock
image png
de la pantofii la platforme 5 sfaturi despre cum sa creezi o tinuta eleganta cu pantofi cu toc jpg
1 carne in untura jpg jpeg
Kate Middleton foto profimedia (45) jpg
scoala jpg
image
image