Sondă spaţială, capturată de extratereştri

Ultima actualizare:

"Voyager 2", sonda lansată în spaţiu la 20 august 1977, are la bord şi un disc de aur, pe care sunt imprimate imagini şi sunete de pe Pământ, pentru eventualele civilizaţii extraterestre care o vor întâlni, a dispărut.

Citeşte şi:

Un fan Star Trek a fost incinerat şi trimis în spaţiu

Cum arată patru mari evenimente biblice văzute din spaţiu

Internetul a ajuns şi în spaţiu!

A devenit tată în spaţiu! VIDEO

Ştii ce culoare are Universul? Savanţii spun că e bej

Richard Branson: «Domnilor, începe călătoria în cosmos»

Totuşi, angajaţii de la NASA primesc nişte semnale indescifrabile care pot veni din partea extratereştrilor. Sonda avea imprimat, în 55 de limbi, urarea "salutări cordiale tuturor".

"Se pare că sonda a fost îndepărtată de cineva anume şi resetată", a spus, pentru Bild, expertul NASA Hartwig Hausdorf.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
Smochine FOTO Shutterstock jpg
vacanta la all inclusive jpg
SAn MArino jpg
aer conditionat masina jpeg
image
image