Spania în alertă! O asistentă medicală, bolnavă de Ebola

Ultima actualizare:

    Până în prezent, 1.427 de oameni au fost uciși de Ebola
Până în prezent, 1.427 de oameni au fost uciși de Ebola

O asistentă medicală din Spania este bolnavă de Ebola, femeia lucrând la un spital unde au decedat doi pacienţi infectaţi cu acest virus.

Spania este în alertă după ce analizele au confirmat faptul că o asistentă medicală este bolnavă de Ebola. "Au fost făcute două serii de analize şi au ieşit pozitive", a declarat un purtător de cuvânt al Ministerului spaniol al Sănătăţii. Asistenta lucrează la Spitalul Carlos al III-lea din Madrid, unde în august şi septembrie au murit doi misionari repatriaţi din Africa infectaţi cu Ebola. "Deocamdată, nu ştim dacă asistenta a fost implicată în îngrijirea vreunuia dintre cei doi misionari", a declarat purtătorul de cuvânt al unităţii medicale, informează mediafax.ro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
amenda istock jpg
litoral romania   foto ovidu oprea jpeg
image png
semnatura jpg
Design fără titlu (7) png
rosii freepik1 jpeg
Pacientă în spital tratată pentru cancer - perfuzie  FOTO Shutterstock
Muste insecticide larvicide capcane scaled jpg
image
image