Te-ai întors din concediu? Păzea, te apucă depresia!

Ultima actualizare:

    Nu ai chef de vorbă, devii visător, nu-ţi mai plac colegii
Nu ai chef de vorbă, devii visător, nu-ţi mai plac colegii

Întoarcerea din vacanţă poate să fie traumatizantă, cu atât mai mult dacă vii la lucru imediat a doua zi, potrivit Daily Mail.

La această concluzie au ajuns cercetătorii britanici. Iată simptomele care arată că suferi de depresia de după concediu: nu îţi mai plac colegii, nu ai chef de vorbă, devii visător din senin şi te gândeşti ce ai fi făcut dacă mai aveai o zi de vacanţă. Studiul a fost făcut asupra a 2.000 de britanici care au venit la lucru după concediu. Un sfert dintre subiecţi au fost afectaţi cel mai mult de depresia revenirii la serviciu. Nu trebuie însă să vă alertaţi. Starea de depresie trece cu timpul.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
SAn MArino jpg
aer conditionat masina jpeg
Transfagarasan  Foto Walter Kärcher , Pixabay jpg
bacsis, foto Shutterstock jpg
oracle1 jpeg
politie1 jpg
aer conditionat, foto shutterstock jpg
Batrana pensionara bani pensie FOTO Shutterstock jpg
image
image