Cum a nenorocit un programator peste 1.500 de afaceri în mai puțin de o secundă

Ultima actualizare:

Un bărbat a reușit performanța de a-și șterge compania din greșeală, din cauza unei comenzi accidentale către servere. Această comandă a făcut să dispară toate fișierele clienților cu care compania lucra. 

Numele ghinionistului este Marco Marsala, iar acesta și-a detaliat drama pe un forum numit Server Fault, creat pentru a ajuta administratorii de servere să își repare problemele de software și nu numai. Totuși, cazul lui Marsala nu a beneficiat de o soluție salvatoare.

Marsala a apelat la Server Fault cu speranța de a obține sfaturi despre cum își poate recupera datele. Din păcate, utilizatorii i-au confirmat că acum, practic, compania sa e moartă și că următorul pas ar fi să contacteze un avocat. Avea în jur de 1.500 de clienți, asigurând servere pentru proprietarii de site-uri. Cea mai tragică parte în întreaga chestiune e că această comandă a șters inclusiv site-urile pentru care compania era responsabilă.

Află ce soluția a găsit, într-un final, programatorul AICI



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
racheta corbu jpg
ryanair avion jpg
Alzheimer FOTO Shutterstock
avion jpg
masina toaleta jpg
asia carrera png
patru etajate in avion AP jpg
regele carol i wiki Descopera jpg
image
image