Top 10 ţări cu cele mai sexy femei. România e printre ele?

Ultima actualizare:

    Gisele Bunchen face reclama la propia lenjerie
Gisele Bunchen face reclama la propia lenjerie

A fost întocmit topul ţărilor cu cele mai sexy femei. Conform site-ului Positive Press Agency, lista a fost alcătuită în funcţie de actriţele şi modelele care provin din ţările respective.

Unele ţări au fost alese pentru că au multe femei sexy, în timp ce altele pentru că frumuseţile lor sunt cu adevărat nemaivăzute. Iată cele zece ţări cu cele mai sexy femei.

10. SpaniaPare a fi locul unde au ajuns toate frumuseţile divine. Mare parte a atracţiei pentru femeile spaniole se datorează bronzului perfect obţinut pe plajele Mediteranei.

9. Republica CehăUnele dintre cele mai bine cotate modele provin din Republica Cehă. Femeile cehe sunt atât de frumoase încât nu trebuie să te uiţi după ele la prezentările de modă: poţi doar să te plimbi pe străzile din Praga.

8. Africa de SudUn loc unde multe culturi şi etnii se contopesc, Africa de Sud este un loc unde poţi găsi multe femei cu trăsături similare şi la fel de sexy: pielea neagră, aspectul exotic, buzele atrăgătoare. Ca să nu mai vobrim de femeile albe din zonă.

7. ColumbiaNimeni nu ar trebui să fie mirat că Republica Columbiei are femei foarte frumoase. Până la urmă, Brazilia le este vecin.

6. RusiaDeşi populaţia Rusiei e în scădere, se pot lăuda încă cu un număr mare de femei frumoase. Industria modelingului din Rusia are o valoare impresionantă pentru că multe nume mari din modă vin de acolo.

5. MexicOricine s-a uitat vreodată la vreun post de televiziune mexican ştie că ţara asta are multe frumuseţi. Însă ele nu sunt la fel de mediatizate precum femeile din America, Mare Britanie sau Brazilia.

4. AustraliaDeşi mai rar vezi modele australiene printre cele mai sexy femei din lume, cele puţine care se regăsesc pe astfel de liste compensează din plin. Multe dintre ele s-au făcut remarcate în reclame de lenjerie şi costume de baie care le evidenţiază frumuseţea.

3. EgiptOchi ca ai femeilor din Egipt nu o să mai vezi nicăieri în lume. Ca să nu mai vorbim de restul trăsăturilor. Frumuseţea reprezentantelor Egiptului poate fi observată mai ales în filmele documentar despre vieţile faraonilor şi a femeilor la care au visat ei.

2. Statele UniteCu peste şapte titluri de Miss Univers, America merită locul doi. Pe lângă diversitatea mare, SUA se poate mândri că a dat lumii top modele precum Tyra Banks şi Carol Alt, considerate cele mai sexy femei.

1. BraziliaZeci de femei din Brazilia au realizat reclame la lenjerie pentru cele mai mari firme din lume, iar aspectul lor exotic le face imposibil de rezistat.

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
www.playsport.ro
image
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
barcelona 3798988 1280 jpg
statueta jpeg
4 front poza mare jpg
4 baza 1 rapire jpg
Întâlnirea dintre Donald Trump și Volodimir Zelenski. FOTO EPA-EFE
carnation 1325012 1280 jpg
image png
postul pastelui 2025 jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net