Twitterul va fi interzis la nunta regală

Twitterul va fi interzis la nunta regală

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Măsurile de securitate pentru ceremonia care va avea loc mâine, de la ora 12.00, la Westminster Abbey, sunt cât se poate de aspre.

Astfel, cei care vor asista la căsătoria prinţului William cu Kate Middleton nu-şi vor putea pune gadgeturile în funcţiune pentru a se conecta la Twitter. Site-ul de socializare media va fi interzis prin intermediul unei tehnologii instalate la Westminster Abbey, relatează OK.

Un oficial al poliţiei londoneze a confirmat faptul că acest sistem, care va fi activat mâine dimineaţă şi care va funcţiona pe toată durata ceremoniei, va bloca şi apelurile telefonice – şi prin urmare, orice eventual beep neinspirat în momentele de maximă intensitate din catedrală. Această măsură a fost luată la sugestia membrilor casei regale şi aprobată de securitate.

Şi vine după o altă condiţie esenţială pentru presa prezentă la nuntă: evenimentul nu poate fi relatat în manieră satirică, postului ABC refuzându-i-se permisiunea de a-şi trimite la faţa locului echipa showului său comic, „The Chaser”.

Vezi aici imagini exclusive cu pregatirile englezilor:



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Băuturi energizante jpg
hitler  jpg
 Sambuca di Sicilia FOTO Profimedia
carabinieri jpeg
carabinieri jpeg
furnici istock jpg
yakir levi jpg
Nume bebeluș FOTO Shutterstock
image
image