Un mort şi patru răniţi în urma unui accident de pe DN 39

Ultima actualizare:

În urma accidentului petrecut în jurul orelor 20.00 la intrarea în Agigea, un om a murit şi alţi patru au fost răniţi, iar coada de maşini formată pe ambele sensuri de mers se întindea pe circa 10 kilometri.

Patru maşini au fost implicate, iar vina îi aparţine unui şofer care s-a plictisit să stea pe banda lui de mers, informează Realitatea TV.

"Un autoturism a pătruns pe sensul opus de mers şi a intrat în coliziune frontală cu un autoturism care circula regulamentar. Cele două maşini au ricoşat în alte două autoturisme care circulau pe fiecare sens de mers, pe banda unu", a declarat purtătorul de cuvânt Poliţia Rutieră Constanţa, Marius Ghiţă.

Maşina de la care a plecat accidentul s-a făcut praf, iar un alt autoturism a ajuns în râpă, fiind necesară intervenţia echipajelor de la ISU şi SMURD pentru descarcerarea victimelor.

"Am intervenit pentru scoaterea unei persoane de sex masculin dintr-un autoturism Chevrolet, din păcate decedat, iar dintr-un Touareg două persoane aflate în stare gravă au fost transportate de echipajele SMURD la spital. O maşină a sărit de pe carosabil în râpă, pe partea dreaptă, iar într-o Dacie MCV şoferul avea răni superficiale", a declarat, pentru Realitatea TV, Plt. major Bogdan Covalciuc, de la ISU Constanţa.

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
bit.ly
image
www.playsport.ro
image
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Este sigur consumul de cafea in sarcina, foto Facebook, Shutterstock crop jpg
images jpg
image png
Cum readuci la viață florile tale preferate, foto Shutterstock  jpg
Oskar Schindler a salvat peste 1200 de evrei, foto Pinterest jpg
Botosani 2 jpg
image png
Vladimir Putin Profimedia jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net