Un român a fost târât de un tir sute de kilometri pe o autostradă din Italia

Un român a fost târât de un tir sute de kilometri pe o autostradă din Italia

Ultima actualizare:

Episod de groază azi-noapte pe autostrada A1 între Collefero şi Monte San Savino (de la sud de Roma până la sud de Florenţa).

Un român de 42 de ani a coborât în jurul orei 01.00 din autoutilitara pe care o conducea pentru a constata daunele provocate de un accident minor, informează "La Nazione".

Vezi AICI distanţa pe care a parcurs-o TIR-ul care l-a agăţat pe român până a fost oprit

În acel moment se afla pe autostrada A1 între Colleferro şi Anagni (50 de kilometri sud de Roma). În timp ce-şi verifica maşina a fost agăţat de remorca unui TIR pentru transportul de autovehicole, fără ca şoferul acestuia să-şi dea seama de ceva.

Autotrenul a fost oprit după ce a parcurs circa 230 de kilometri, la Monte San Savino (80 de kilometri sud de Florenţa). Pe parcurs a lăsat în urmă bucăţi din corpul românului. Potrivit "La Repubblica", românul era rezident în Gallicano Romano (lângă Roma).

Citeşte ultimele noutăţi legate de cazul românului târât, pe adevarul.it



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sat germania jpeg
clasa png
supermarket, foto shutterstock jpg
parchet adobestock jpg
Lisabona apus vedere panoramica portugalia shutterstock 255728725 jpg
Somn - bărbat care doarme FOTO Shutterstock
emblemă poliţie, Facebook jpg
daulat giri ji maharaj captura video jpg
image
image