Victor Melian, bucătarul de la Kanal D: «În grădină am condimente!»

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Victor Melian, cel care prezintă emisiunea "Salvaţi de bucătar" de la Kanal D (joi, ora 22.00), şi-a amenajat locuinţa după modelul suedez.

Are o casă cu cinci camere, o bucătărie şi două băi. Aici locuieşte de opt ani. A lucrat un timp în Suedia, aşa că bucătarul a "furat" de acolo idei de design:

"Locuinţa mea are un stil «Flower-Power», neconvenţional, colorat. M-au ajutat experienţa din Suedia, ceva programe tv de bricolaj plus ideile proprii".

În bucătărie, e plin de vase şi tacâmuri. Are multe oale, tigăi... casă de bucătar, deh! "Toate acestea sunt o adunătură de lucruri vechi, din familie, şi altele cumpărate de peste tot din lume".

Victor abia aşteaptă timpul frumos, pentru a sta mai mult prin grădină. Are aici nu doar flori, pe care le îngrijeşte cu multă dragoste, ci şi fel de fel de plante-condiment: "Soţia mea o îngrijeşte, eu mă ocup numai de săpat pământul, de plantat".

Busuioc, pătrunjel, mărar...Acestea sunt doar câteva dintre condimentele-vii din grădina lui Victor

În bucătărie miroase bine mereu

Trecerea din bucătărie în living se face printr-un perete spart

În living pătrunde multă lumină naturală



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
orasul vulcan si mina de carbune foto daniel guta (10) JPG
roman olanda png
index webp
anpc zahar jpg
grecia pixabay jpg
valea mortii profimedia (2) jpg
politie germania foto shutterstock
metrou 2 jpg
image
image