VIDEO A luat foc pământul în oraş! Localnicii aşteaptă inevitabilul

Ultima actualizare:

    Localitatea Pahua arată ca în timp de război
Localitatea Pahua arată ca în timp de război

De câteva zile, în oraşul Pahua din Hawaii pământul a luat foc. E un peisaj apocaliptic, generat de lava vulcanului Puna.

Locuitorii sunt îngrijoraţi, iar singura soluţie pentru ei este să-şi părăsească domiciliile. Lava înaintează cu câţiva metri pe zi şi a înghiţit mari porţiuni de teren, drumuri şi se îndreaptă spre oraşul Pahua.

Autorităţile au recomandat oamenilor să se mute din calea lavei distrugătoare.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
homer ding strawberry bushes 2241401 jpg
sanziene unsplash jpeg
6147366 france 2659002 1920 jpg
prognoza meteo (1) jpg
Litoralul Românesc Foto Adevarul jpg
cocaina gasita in ghiozdan jpg
image png
copii gasiti morti jpg
image
image