Până la pauză se marcaseră deja şase goluri, scorul fiind de 4-2 pentru Hibernian. Deazstrul a continuat pentru gazde care în minutul 65 erau conduse de 6-2. Gazdele de la Motherwell, echipă pe care Steaua a întâlnit-o în preliminariile Ligii Europa, au revenit fantastic şi au obţin remiza în minutele de prelungire printr-o execuţie de vis a atacantului Lukas Jutkiewicz.

Ultima "nebunie" de acest gen din fotbalul occidental s-a petrecut în sezonul trecut când Olympique Marseille şi Lyon au remizat, 5-5.

<object width="500" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vsdR-KoB_pQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vsdR-KoB_pQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="385"></embed></object>