Zvonurile dăunează grav sănătăţii...în China!

Ultima actualizare:

După ce s-a răspândit zvonul că grupul încerca de fapt să răpească copii, părinţii i-au înconjurat pe cei cinci şi i-au bătut până la sosirea poliţiei. Un om a murit la spital în urma rănilor suferite, iar ceilalţi patru beneficiază în prezent de îngrijiri medicale, precizează Xinhua.

Mii de copii dispar anual în China, căzând victime unor bande care doresc să-i vândă unor cupluri fără copii sau să-i exploateze ca cerşetori. Numai anul trecut, precizează Reuters, Ministerul Securităţii Publice a investigat 2.566 de cazuri suspecte de trafic de copii.

Familiile din zonele rurale sărace nu văd nimic rău în a cumpăra un copil răpit de la părinţi. Potrivit Agerpres, preţul unui băiat ar ajunge pe piaţa neagră la 4.400 de dolari, în timp ce pentru o fată se plăteşte mai puţin, în jurul a 500 de dolari.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Titanic  sursa   Shutterstock jpg
ekasup vanuatu captura video jpg
ambulanta, foto shutterstock jpg
cel mai mare hotel booking jpg
medic png
animal companie caine freepik jpg
scumpiri jpg
pa_femeie_shutterstock 2168923781 jpg
image
image