Andrei Ionescu va juca în liga a doua din Turcia

4 iunie 2010 14:31
Ultima actualizare:

Mijlocaşul Stelei va evolua sub formă de împrumut la divizionara secundă Mersin Idmanyurdu, echipă antrenată de fostul preparator fizic al roş-albaştrilor, Yuksel Yeşilova.

Potrivit site-ului mersinidmanyurdu.org, preşedintele clubului turc, Ali Kahramanli, a declarat că a ajuns la un acord de principiu cu Ionescu şi că fotbalistul român a ajuns la Mersin, marţi seară. Kahramanli a precizat că Ionescu va semna un contract săptămâna viitoare, informează gsp.ro.

Yuksel Yeşilova a semnat joi o înţelegere pe un an cu Mersin Idmanyurdu, grupare care evoluează în a doua ligă turcă. Presa turcă a notat luni că Yeşilova este favorit pentru preluarea postului de antrenor secund al reprezentativei Turciei, pregătită de olandezul Guus Hiddink.

Mai multe