Australian Open LIVE: Simona Halep - Shuai Zhang

19 ianuarie 2016 6:41   Actualitate

Simona Halep ne-a produs o surpriză neplăcută la Australian Open, primul turneu de Mare Şlem al anului. A doua jucătoare a lumii a cedat fără drept de apel împotriva unei jucătoare anonime din China, Shuai Zhang, venită din calificări şi clasată pe locul 133 în clasamentul WTA.

Vezi mai jos desfăşurarea LIVE a meciului:

UPDATE / Traseul Simonei Halep la Australian Open s-a terminat înainte de a începe. Românca va părăsit turneul din primul tur, eliminată cu scorul de 6-4, 6-3 de chinezoaica Shuai Zhang, locul 133 mondial. Aflaţi aici informaţii despre Shuai Zhang!

UPDATE / 5-3 pentru Zhang! Halep e la un pas de eliminare.

UPDATE / Totul merge perfect pentru Zhang, care preia conducerea, 4-3, şi e la două ghemuri de victorie.

UPDATE / Lucrurile se complică pentru Halep, Zhang egalând situaţia (3-3) în setul al doilea.

UPDATE / Halep a ratat o şansă uriaşă de a se desprinde în setul doi. Zhang a salvat două mingi de break şi s-a apropiat la 2-3.

UPDATE / 3-1 pentru Halep, care pare să-şi fi recuperat încrederea în forţele proprii.

UPDATE / Halep face break şi trece în avantaj, 2-1.

UPDATE / Simona încearcă să nu piardă contactul cu Zhang, egalând la 1 în setul al doilea.

UPDATE / Halep începe prost şi setul secund, cedând fără drept de apel ghemul inaugural.

UPDATE / Pe serviciul româncei, Shuai Zhang îşi trece în cont primul set al meciului cu scorul de 6-4.

UPDATE / Halep a salvat o minge de set şi s-a apropiat la un singur ghem de adversara sa, 4-5.

UPDATE / Cu emoţii, jucătoarea noastră s-a apropiat de Zhang, care conduce cu 5-3 şi va servi pentru a câştiga primul set.

UPDATE / Halep a avut trei mingi de break, dar chinezoaica a reuşit să întoarcă soarta ghemului, distanţându-se la 5-2.

UPDATE / Simona a câştigat primul ghem pe propriul serviciu şi a redus diferenţa la 4-2 pentru asiatică.

UPDATE / Halep a muncit enorm pentru a pune primul punct pe tabelă. 4-1 pentru Zhang în primul set!

UPDATE / 4-0 pentru Zhang, care joacă fără inhibiţii în faţa numărului 2 mondial.

UPDATE / Simona Halep nu se regăseşte, iar Zhang face 3-0.

UPDATE / Românca a început prost, chinezoaica trecându-şi în cont primele două ghemuri: 2-0 pentru Zhang!

UPDATE / Simona Halep şi adversara sa au intrat pe Margaret Court Arena. Meciul începe în câteva momente.