Campioana mondială Italia, bătută de Mexic. Alte amicale - VIDEO

4 iunie 2010 4:16   Actualitate

"Am stat 10 zile la munte. Nu este important să fim în formă la ora asta. Îi cunosc foarte bine pe jucători şi ştiu că nu asta este valoarea lor" , a declarat Lippi după meci.

ITALIA (4-2-3-1): Buffon; Zambrotta, Bonucci, Cannavaro, Criscito; Pirlo, De Rossi; Iaquinta, Marchisio, Di Natale; Gilardino. Antrenor: Lippi

MEXIC (4-3-3): Perez; Aguilar, Maza Rodriguez, Osorio Salcido Juarez, Marquez, Torrado; Giovani dos Santos, Hernandez, Vela. Antrenor: Aguirre.

Vedeţi mai jos rezumatul partidei:

Spania - Coreea de Sud 1-0

Iberici au avut un test dificil cu asiaticii, singurul gol al partidei picând în minutul 87 prin Jesus Navas.

Germania - Bosnia 3-1

Nemţii nu i-au luat în derâdere pe bosnieci. Chiar dacă au început partida de la 0-1, Dzeko deschizând scorul repede în minutul 15, germanii au întors soarta partidei în partea secundă prin Lahm (min. 50) şi prin Schweinsteiger (70 şi 77, ambele din penalty).

Germania: Neuer - Lahm, Mertesacker, Friedrich (Tasci '86), Badstuber - Khedira, Schweinsteiger (Kroos '86) - Trochowski (Müller '46), Özil (Gomez '80), Podolski (Marin '70) - Klose (Cacau '46). Selecţioner: Joachim Löw

Bosnia Herţegovina: Hasagic - Jahic, Spahic, Nadarevic, Salihovic (Berberovic '78) - Rahimic, Pjanic, Mravac (Ibricic '45), Misimovic (Muslimovic '80) - Ibisevic (Zec '74), Dzeko. Selecţioner: Safet Susic.