Centralul Ovidiu Haţegan s-a împrietenit cu arbitrul nr. 1 al lumii, Massimo Bussaca

2 februarie 2010 15:11   Actualitate

Cei doi au făcut pregătire alături de cel mai bun arbitru al lumii în 2009, Massimo Bussaca, cel care a arbitrat în 2005 un derby Steaua - Dinamo, scor 1-0, dar şi meciul Steaua - Villareal, când partida a fost amânată o săptămână din cauza unei furtuni de zăpadă.

Haţegan şi Şovre au luat lecţii de la responabilul arbitrilor din Liga I elveţiană, fostul central Urs Meier, binecunoscut suporterilor români de la meciul de tristă amintire dintre Danemarca şi România, scor 2-2, din 2003, din preliminariile Campionatului European Portugalia 2004, când a prelungit jocul cu cinci minute, iar danezii au egalat în ultimul minut.

Haţegan s-a împrietenit rapid cu Bussaca, mai ales că amândoi vorbesc foarte bine limba italiană şi au schimbat multe impresii.