Cupa României: Timişoara - Sănătatea Cluj, scor 7-0

23 septembrie 2009 17:37   Actualitate

Bănăţenii au marcat încă din minutul 7, când Vrsic deschide scorul cu o lovitură de cap din 6 metri.Până la puază a mai marcat şi Magera, pentru ca în cel de-al doilea mitan, Timişorenii să mai puncteze de cinci ori. Magera ('51), Parks (65, 84), Vrsic (70) şi Borbely (87), au marcat în cea de-a doua repriză ducând scorul la 7-0.

Vezi aici cele două echipe:FC Timişoara: Taborda - Dăruială, Brezinsky, Scutaru, Latovlevici - Chiacu, Ionuţ Matei, Vrsic, Florin Sandu - Magera, ChiţuRezerve: Cobliş, Borbely, Rusic, Parks, Claudiu Ionescu, Maxim, PoparaduAntrenor: Ovidiu Sabău

Sănătatea: Pâglişan - Molnar, Şimon, Şoş, Moga, Semeniuc, Hoca, Albu, Kis, Radu Sabo, NiculaRezerve: Todoran, Daniel Pop, Ghişa, Vădană, Loghin, Cristea, GaşparAntrenor: Radu Sabo.