EXCLUSIV Alina şi Alex Ciucu, invitaţie inspirată din «Luceafărul»

11 mai 2014 19:13
Ultima actualizare:
Acum patru luni, Alina Sorescu și Alexandru Ciucu și-au luat pentru prima dată în brațe fetița

Alina Sorescu (27 de ani) şi soţul ei, Alexandru Ciucu (38 de ani) au adaptat versurile marelui poet Mihai Eminescu, pentru a face apropiaților o invitație inedită la botezul fiicei lor, pe care o vor creștina la 18 mai cu numele Elena Carolina.

„A fost odată ca-n povești / A fost ca niciodată / Născută iarna-n București / O prea frumoasă fată. / Născută din părinți artiști, / Din Alex și Alina / I-a fost sortit să se numească / Elena Carolina. / Și era una la părinți, / Micuță la născare, / Cu păr pe cap și fără dinți, / Gălăgioasă tare. / Urmară luni de alăptat, / Vreo patru estimez. / Dar azi se aude prin regat / Căi vreme de botez...", scrie pe invitația trimisă celor peste 100 de familii invitate.

invitatie botez Alina Sorescu

Petrecerea se anunță cu mare fast, căci va avea loc în grădina Palatului Mogoșoaia. „Ne dorim o petrecere boemă, relaxată, liniştită. Va fi ca o a doua nuntă, dar vor fi mulţi copii", a declarat Alina Sorescu, pentru emisiunea „Click!".

Mai multe