Lobonţ, debut cu victorie la Roma

4 octombrie 2009 16:39   Actualitate

După doar patru minute, la primul şut pe care l-a avut de apărat, Lobonţ a fost învins destul de uşor de Lavezzi. Din fericire pentru echipa sa, Francesco Totti a marcat o dublă pentru gruparea din capitala Italiei, iar Roma a învins cu 2-1.

Adrian Mutu şi Ştefan Radu au fost titulari în partida Fiorentina - Lazio, scor 0-0. „Briliantul" a avut doar câteva acţiuni notabile, însă nu a reuşit să înscrie, fiind înlocuit în minutul 66 cu Gilardino.

Acesta a avut o ocazie în finalul partidei, când Ştefan Radu a respins de pe linia porţii o minge pe care gazdele au văzut-o în poartă.

Ionel Dănciulescu a debutat pentru Hercules Alicante, în partida câştigată cu 3-0 de echipa sa, în faţa lui Elche. Atacantul a intrat în minutul 70.