Meci de vis la Lyon: zece goluri într-un singur joc!

9 noiembrie 2009 7:54   Actualitate

Formaţia Olympique Lyon a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 5-5 (2-2), cu Olympique Marseille, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Franţei, informează AFP.

Golurile echipei din Lyon au fost marcate de Pjanic '3, Govou '14, Lisandro Lopez '81, '83 (penalti) şi Bastos '90. Pentru Marseille au înscris S. Diawara '11, Be. Cheyrou '44, B. Koné '47, Brandao '80 şi Toulalan '90+3 (autogol).

În prima parte a întâlnirii, gazdele au condus de fiecare dată, însă jucătorii din Marseille au egalat situaţia pe tabelă, astfel că, după primele 45 de minuite nicio formaţie nu a fost în avantaj, scor 2-2.

După reluare, oaspeţii au evoluat fantastic şi au condus cu 4-2 în minutul 80! Nimeni nu ar fi anticipat că amfitrionii vor reuşi ca, în numai zece minute, să marcheze de trei ori consecutiv şi să revină, pentru a treia oară, în avantaj, scor 5-4! În ultimul minut de prelungiri, Marseille a reuşit să egaleze şi să plece cu un punct de la Lyon.

Pentru a vedea rezumatul partidei daţi click aici...

Clasament: 1. Girondins Bordeaux - 25 de puncte, 2. Olympique Lyon - 24 de puncte, 3. Auxerre 23 de puncte.