Trafic blocat pe Autostrada Bucureşti-Piteşti din cauza unui grav accident

11 decembrie 2017 8:37
Ultima actualizare:
Accidentul a avut loc pe sensul de mers spre Capitalăfoto: ISU Bucureşti-Ilfov

Trei persoane au fost rănite în urma unui accident rutier produs luni dimineaţă pe Autostrada A 1 Bucureşti - Piteşti şi în care au fost implicate un TIR şi un autoturism. La această oră, traficul este blocat.

Accidentul, în care au fost implicate un autotren şi un autoturism, a avut loc pe sensul către Capitală al autostrăzii A1 la kilometrul 16, în zona localităţii ilfovene Ciorogârla, unde la această oră circulaţia este oprită, a anunţat Centrul Infotrafic al Poliţiei Române.

La faţa locului au fost trimise patru ambulanţe SMURD, un echipaj de descarcerare şi o autospecială de stingerefoto: ISU Bucureşti-Ilfov

Conform reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bucureşti-Ilfov, în urma accidentului trei persoane au fost rănite, iar una dintre ele este încarcerată. La faţa locului au fost trimise patru ambulanţe SMURD, un echipaj de descarcerare şi o autospecială de stingere. Doi răniţi au fost transportaţi la Spitalul Universitar de Urgenţă pentru îngrijiri. În total au fost 11 persoane implicate în accident.

Mai multe