Simona Halep a fost invinsa de Elina Svitolina şi a fost eliminată de la Turneul Campioanelor

27 octombrie 2017 8:02   Actualitate

Simona Halep a ratat calificarea in semifinalele Turneuluin Campioanelor pentru al treilea an consecutiv. Ea a fost invinsă în douăs eturi, cu 6-3, 6-4, de Elina Svitolina. În semifinale s-au calificat, din Grupa Rosie, Caroline Garcia şi Caroline Wozniacki

UPDATE: Din păcate, totul s-a terminat: Svitolina s-a impus cu scorul de 6-3, 6-4

UPDATE: Simona Halep ramane in cursa, dar Svitolina serveste pentru meci: 4-5 in setul secund

UPDATE: Cam totul e terminat pentru Simona. Svitolina conduce cu 5-3

UPDATE: Din păcate,. Simona Halep şi-a pierdut serviciul si e condusă cu 3-4. Lucrurile nu se anunta deloc roz

UPDATE: Svitolina a egalat din nou: 3-3

UPDATE: Din fericire, Simona reuseste sa isi faca serviciul si conduce cu 3-2 in setul secund

UPDATE: Svitolina a egalat: 2-2

UPDATE: Din pacate Simona isi pierde serviciul: 2-1

UPDATE: Jucatoarea noastra confirma momentul bun: a facut primul break din meci si conduce cu 2-0

UPDATE: Simona Halep incepe bine setul secund, isi castiga serviciul si are 1-0

UPDATE: Svitolina a castigat primul set: 6-3

UPDATE: Simona Halep si-a castigat serviciul si scorul e 3-5.

UPDATE: Elina Svitolina isi castiga din nou serviciul si conduce cu 5-2

UPDATE: Simona Halep si-a castigat din nou serviciul: 2-4

UPDATE: Elina Svitolina nu se lasă şi îşi câştigă serviciul: 1-4

UPDATE: După intervenţia lui Darren Cahill, Simona reuşeşte să câştige primul game in acest meci: 1-3

UPDATE: Elina Svitolina se distanteaza, castigandu-se serviciul, si conduce cu 3-0 in primul set

UPDATE: Din păcate, Simona îşi pierde serviciul: 0-2

UPDATE: Svitolina îşi câştigă serviciul şi conduce cu 1-0

UPDATE: Start de meci: Elina Svitolina serveşte prima

UPDATE: Simona Halep şi Elina Svitolina au inceput incalzirea. În câteva minute va începe meciul

A venit ziua decisivă pentru Simona Halep. Românca va juca vineri, de la ora 14.30, contra Elinei Svitolina, în ultimul meci din Grupa Roşie a Turneului Campioanelor. O victorie a tenismenei noastre o va duce pe aceasta în semifinale indiferent de rezultatul meciului dintre Caroline Wozniacki şi Caroline Garcia.

Dacă se va califica, atunci Simona va juca în semifinale contra Karolinei Pliskova, într-un meci care ar putea fi decisiv şi pentru ocuparea primului loc în clasamentul mondial la finalul sezonului.