Standard, Benfica, Fulham şi Valencia, în sferturile Europa League - VIDEO

19 martie 2010 5:55   Actualitate

Benfica Lisabona a acces în sferturi datorită victoriei, cu scorul de 2-1, din meciul din deplasare cu Olympique Marseilla (Franţa). Golurile au fost înscrise de Pereira '75 şi Kardec '90+1 pentru oaspeţi, respectiv Niang '70. În tur, cele două echipe terminaseră la egalitate, scor 1-1.

Fulham a învins, joi, pe teren propriu, echipa italiană Juventus Torino, scor 4-1 (goluri Zamora '9, Gera '39, '49 - penalti, Dempsey '83 / Trezeguet '2). În tur, Juventus obţinuse o victorie, cu scorul de 3-1.

Valencia s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Europa după ce a remizat, joi, în deplasare, scor 4-4, cu formaţia germană Werder Bremen. Golurile au fost marcate de Almeida '26, Frings '57 (penalti), Marin '62, Pizarro '84 pentru Werder Bremen, respectiv Villa '3, '45, '66, Mata '15. În meciul tur, disputat la Valencia, rezultatul a fost de 1-1. Valencia a eliminat echipa din Bremen datorită numărului mai mare de goluri înscrise în deplasare.

Werder Bremen - FC Valencia 4-4, în tur 1-1 - VEZI REZUMATUL VIDEO AICI

Au marcat: Almeida '26, Frings '57 (penalti), Marin '62, Pizarro '84 / Villa '3, '45, '66, Mata '15

Anderlecht - Hamburg 4-3, în tur 1-3 - VEZI REZUMATUL VIDEO AICI

Au marcat: Lukaku '44, Suarez '45+3 (penalti), Biglia '59, Boussoufa '66 / Boateng '42, Jansen '54, Petric '75

VfL Wolfsburg - Rubin Kazan 2-1, după prelungiri, în tur 1-1 - VEZI REZUMATUL VIDEO AICI

Au marcat: Martins '58, Gentner '119 / Kasaev '21

Sporting Lisabona - Atletico Madrid 2-2, în tur 0-0 - VEZI REZUMATUL VIDEO AICI

Au marcat: Liedson '19, Polga '45+1 / Agüero '3, '33

Liverpool - OSC Lille 3-0, în tur 0-1 - VEZI REZUMATUL VIDEO AICI

Au marcat: Gerrard '9 (penalti), Torres '49, '89.