VIDEO LIGA EUROPA: Maritimo a zdrobit Bangor City cu 8-2!

30 iulie 2010 5:42   Actualitate

Lusitanii s-au distrat pe teren, iar jucătorii Souza, Dias şi Baba au marcat fiecare câte o "dublă".

Steaua Roşie, făcută "Salata"Vicecampioana Serbiei, Steaua Roşie Belgrad, a capotat pe teren propriu, scor 1-2 în faţa echipei slovace Slovan Bratislava. Oaspeţii au deschis scorul prin Ivana (43), sârbii au egalat prin Trifunovici (63), dar slovacii au dat lovitura prin Kornel  Salata în minutul 68. Steaua Roşie Belgrad se află într-o situaţie extrem de dificilă din cauza gravelor probleme financiare pe care le traversează.

Galatasaray, ţinută în şah de OFK BelgradSârbii au avut totuşi şi motive de mândrie aseară. OFK Belgrad a obţinut o remiză, 2-2, pe terenul formaţiei Galatasaray Istanbul. Rezulatatul este cu atât mai preţios cu cât turcii au condus cu 2-0 prin "dubla" lui Arda Turan. Sârbii au egalat în utlimele zece minute prin reuşitele lui Krstici (80) şi Injac (86).

Juventus şi Liverpool, fără emoţiiCele mai galonate echipe prezente în această fază a competiţiei, Juventus Torino şi FC Liverpool au obţinut victorii lejere, ambele în deplasare şi cu acelaşi, scor, 2-0. Italienii s-au impus pe terenul celor de Schamrok Rovers (Irlanda) prin "dubla" lui Amauri (3, 75), iar "cormoranii" au câştigat pe terenul macedonenilor de la Rabotniki, tot printr-o "dublă", marcată de N'Gog. (17, 59)

Iată rezultatele înregistrate aseară:Sibir Novosibirsk - Apollon Limassol  1-0

Spartak Zlatibor Voda - Dnipro D'petrovsk  2-1

Beroe - Rapid Viena  1-1

Dnepr Mogilev - Ostrava  1-0

Inter Turku - Racing Genk  1-5

MyPa - FC Timişoara  1-2

Ruch Chorzow - Austria Viena  1-3

Karpaty Lvov - Zestafoni  1-0