Tensiunile au atins cote alarmante la „Chefi la cuțite”. Chef Orlando Zaharia și-a ieșit din fire: „Am înjurat, m-au luat dracii!”

15 aprilie 2026 20:43

Ediția din 15 aprilie 2026 a emisiunii culinare „Chefi la cuțite” aduce în fața telespectatorilor o nouă situație tensionată. Ce s-a întâmplat în echipa juratului Orlando Zaharia aflați în continuarea acestui articol.

Chef Orlando Zaharia - Foto: Antena 1

„Chefi la cuțite” este una dintre cele mai urmărite emisiuni de la Antena 1, iar în sezonul 17, cel de-al doilea battle a adus victorie echipei gri, cea condusă de chef Orlando Zaharia. După victoria obținută, lucrurile au luat o altă întorsătură care i-a surprins pe toți. Bucătarul a izbucnit de nervi și nu și-a mai controlat cuvintele. 

Ce l-a scos din sărite pe chef Orlando Zaharia 

Tensiunile au escaladat rapid în bucătăria echipei conduse de chef Orlando Zaharia, după ce o serie de avantaje folosite de Alexandru Sautner și Richard Abou Zaki au dat peste cap dinamica echipei. Bucătarul a fost nevoit să gestioneze o situație tensionată din bucătărie, după ce doi concurenți erau blocați în freeze. 

Chef Orlando Zaharia nu și-a mai putut controla reacțiile în urma momentului în care Cosmin Petrică Drelciuc, deținătorul cuțitului de aur și unul dintre oamenii de bază ai echipei, a dat greș în finalizarea unei sarcini aparent simple. Sub presiune și iritat de toată situația, Orlando Zaharia și-a ieșit din fire, a aruncat cu obiecte și i-a adresat replici dure concurentului. Plin de nervi, Orlando și-a exprimat nemulțumirea: 

„Mânca-v-aș anii voștri de bucătărie! Am înnebunit! Bă, n-ai cum în viața asta să nu poți să faci aia! Dă-o în mama mă-sii! N-ai cum! Am înjurat, m-au luat dracii! Nu există așa ceva! Eu n-am întâlnit în viața mea un bucătar care să nu înțeleagă. Deci am înnebunit, am plecat de acolo!”, a fost reacția lui chef Orlando Zaharia, potrivit Antena 1

Irina Man, eliminată din competiție 

Cele patru echipe au întâmpinat dificultăți în proba de ieri seară, când au fost nevoite să pregătească meniul asiatic care a ajuns în vizorul concurenților sezonului trecut „Asia Express”. Deși toate echipele au depus eforturi pentru a câștiga, cea condusă de Orlando Zaharia a obținut victoria, pentru a doua oară în acest sezon. 

Concurenții au gătit cu ingrediente asiatice impuse, însă proba i-a fost fatală Irinei Man, care a părăsit competiția, lăsând echipa lui Chef Sautner în minus.

Mai multe