Am bătut Italia la fotbal!

13 august 2014 22:05   Alte sporturi

"Tricolorii" mici au învins selecţionata Italiei, 2-1, într-un meci amical disputat la Ploieşti, meci ce a reprezentat şi debutul selecţionerului Viorel Moldovan pe banca tehnică a trupei under 21.

Pentru România au marcat Puşcaş în minutul 30 şi Bălaşa în minutul 44, iar pentru Italia a înscris Cataldi (45+1).

România: Buzbuchi - Bălaşa (Şerban '67), Ţîru, Boldor, Filip (Toşca '77)- Nedelcu (Popadiuc '67), Creţu, Iancu (Puţanu '81), Mitriţă (Tănase '46), Rotariu (Bumba '67) - Puşcaş (Ivan '73). Antrenor: Viorel Moldovan

Italia: Bardi - Zappacosta (Sabelli '64), Bianchetti (Trotta '77), Antei (Rugani '46), Biraghi - Crisetig (Benassi '64), Cataldi (Viviani '64), Berardi (Dezi '77) - Battochio, Belotti (Romagnoli '77), Bernardeschi (Longo '46). Antrenor: Luigi Di Biagio

Cum s-au dat golurile României:

minutul 30 - George Pușcaş a marcat dintr-o pasă a lui Gabi Iancu, din corner, iar atacantul lui Inter Milano a reluat cu capul de la şase metri

minutul 44 - Dorin Rotariu a avut o acţiune personală, a şutat iar mingea a fost respinsă în corner. Mitriţă a centrat, iar fundaşul celor de la AS Roma a marcat cu capul.