Halep, în semifinale la Doha

16 februarie 2018 18:35   Alte sporturi

Simona Halep a trecut de Cici Bellis si va juca sambata cu Garbine Muguruza in semifinalele turneului de la Doha.

Simona Halep s-a calificat pentru a doua oară în carieră în semifinalele turneului WTA de la Doha.

În sferturile de finală, Simona Halep a învins-o cu scorul de 6-0, 6-4 pe tânăra jucătoare de peste Ocean, Caatherine Bellis. Partida a început în nota de dominare a jucătoarei noastre, care a câştigat primul set în mai puţin de jumătate de oră. Venită din calificări, americanca a revenit spectaculos în setul secund, silind-o pe jucătoarea noastră să facă mai multe greşeli neforţate. Totuşi, Simona a trecut peste acest moment şi a reuşit să revină la conducere şi să îşi adjudece victoria. Următoarea adversară a Simonei Halep, va fi, sâmbătă, Garbine Muguruza. Aceasta a trecut cu scorul de 3-6, 6-1, 6-4 de Caroline Garcia. De-a lungul timpului, Simona a mai jucat cu iberica de patru ori, câştigând o singură dată.