Halep, în sferturi la Miami: a câștigat primul set al meciului

29 martie 2017 11:23   Alte sporturi

În această seară, Simona Halep (locul 5 în lume) o va întâlni pe jucătoarea britanică Johanna Konta în sferturile de finală ale turneului WTA de la Miami. Meciul va începe la ora 20.00, în direct la DigiSport.

Update: Simona a câștigat primul set al meciului cu Johanna Konta, cu scorul 6-3.

"Este o jucătoare foarte bună, are o formă extraordinară acum, joacă în top 10", a sus Halep despre adversara sa de astăzi.

Clasată în acest moment pe locul 11 WTA, Johanna Konta a învins-o pe Halep în ultima confruntare directă, în 2015, la Wuhan. Jucătoarea noastră are şi ea o victorie împotriva britanicei, însă nu în circuitul feminin, ci în Cupa Federaţiei, în 2014.

Dacă va trece de Konta, Simona Halep va juca în semifinale cu învingătoarea partidei Angelique Kerber - Venus Williams.

Înscrie-te în StarManager, fă-ți echipă și antrenează stelele fotbalului european din Liga Campionilor. Poți câștiga premii de etapă sau unul din marile premii puse în joc la finalul competiției!